Спецпроект

Садиба "Останкіно" три роки існуватиме лише в 3D. ФОТО

Комплексна реставрація московського музею-садиби "Останкіно" почнеться в 2013 році і закінчиться в 2015-му. Передбачається, що роботи обійдуться в 2,5 мільярда рублів.

Про це пише Лента.ru

Рішення про проведення реставрації садиби було прийнято в 2009 році, однак протягом останніх трьох років проводилися тільки незначні протиаварійні  роботи.

Нині  колекція музею "Останкіно" становить близько 3,5 тисячі експонатів, серед них - пам'ятники декоративно-прикладного мистецтва, а також живопис XVII - XVIII століть.

На час реставрації велика частина об'єктів буде вивезена в інші музеї - в "Царицино", садиби "Коломенське" і "Любліно", в музейний центр "Робітник і колгоспниця" і в музей-садибу "Остафьєво".

На початку 2012 року повідомлялося, що будівля знаходиться в поганому стані через гниття основних конструкцій, а також існує небезпека обвалення покрівлі та фундаменту садиби. Взимку будівлю було вирішено накрити спеціальною конструкцією, щоб захистити від атмосферних опадів.

Музей-садиба "Останкіно" є не тільки пам'ятником архітектури, але й садово-паркового мистецтва. Перед садибою розбито "Розважальний сад", який відтворює парк межі XVIII-XIX століть, що поєднував в собі елементи регулярного і пейзажного парків.

Центральною визначною пам'яткою "Останкіно" є Палац-театр, побудований в кінці XVIII століття.

 

 

Фасад садиби"Останкіно". Фото ostankino-museum.ru

Перед закриттям музею-садиби в "Останкіно" на замовлення московського департаменту культури була зроблена 3D зйомка для того, аби можна було подивитися на інтер'єри садиби і навколишній її парк поки вони закриті.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.