Спецпроект

Ведмідь змусив закрити музей

Музей "Ангарське село" в Братську Іркутської області закрили для відвідування туристів і городян. Вже двічі туди навідувався дикий ведмідь.

Про це пишуть Вести.

В історико-етнографічному музеї є і власні ведмеді - Міша та Маша, але до них вже двічі приходив дикий. Поїв з мисок кожного з клишоногих мешканців музею, зламав декілька огорож і повернувся у ліс.

За словами сторожів, які його бачили, ведмідь не великий - пестун. На вигляд йому років зо два. Судячи з апетиту, - звір був голодний. У пошуках добавки він намагався забратися в клітку.

Архітектурно-етнографічний музей "Ангарське село" засновано в 1979 році. Знаходиться в 12 км від центру Братська в зеленій зоні міста та складається з 2-х секторів: евенкійського і російського. В Евенкійському секторі в сосновому бору реконструйовані житлові, господарські та культові споруди евенків - одного з корінних народів Іркутської області.

Музей популярний у городян і гостей міста не тільки унікальними пам'ятками, але і незайманою природою сибірської тайги. 

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.