Спецпроект

Януковичі-молодші стануть експонатами разом із "Му-му". ФОТО

У Донецьку вчителі школи № 9, де раніше вчилися сини Президента України Віктора Януковича, Олександр і Віктор, вирішили створити шкільний музей відомих випускників.

Про це пишуть Коментарі.

В школі наразі вже є три цінні експонати - рідкісне видання книги "Муму" 1930 року, Конституція СРСР 1937 року випуску, парта 1936-го.

Але головною гордістю тут вважають своїх випускників. За словами директора школи це "учні, які стали професорами, дослідниками космосу і підводного світу, генералами і депутатами". 

Один з випускників донецької школи №9,  Віктор Янукович

За словами директора, особливе місце в музеї відведуть синам Президента Януковича: у експозицію включать дитячі фотографії Олександра і Віктора, знімки з випускного альбому, а також відео з останнього дзвоника обох.

Крім того, їхні імена записали до Книги медалістів, адже Януковичі закінчили школу зі "срібною медаллю".

У свою чергу заступник директора школи з госпчастини ностальгійно згадала, як молодший син Президента допомагав їй змінювати лампочки і наводити порядок.

Читайте також: "Донецьк планує стати музейною Меккою"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.