У Польщі сьогодні моляться за примирення з Росією

Сьогодні у всіх католицьких храмах Польщі священики читають віруючим текст спільного послання Російської православної і польської католицької церков до народів обох країн.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У посланні, підписаному 17 серпня в Варшаві патріархом РПЦ Кирилом і главою польcкой католицької церкви архієпископом Юзефом Михаликом, міститься заклик до примирення між польським і російським народами.

"Ми тут, щоб показати наше прагнення до того, щоб майбутнє було кращим, безпечнішим", - сказав після підписання історичного документа архієпископ Михалик.

Послання двох церков ксьондзи читають під час всіх шести недільних богослужінь.

"Ми звертаємося до наших віруючих, щоб вони молилися за прощення образ, несправедливості і всілякого зла, заподіяного один одному", - йдеться в посланні Російської православної і польської католицької церков до народів обох країн.

Як відомо, серпневий візит патріарха Кирила - перший в історії офіційний візит глави РПЦ до Польщі, переважна більшість населення якої сповідує католицизм.

В історії обох країн вистачає непорозуміння - від захоплення польсько-литовсько-руським військом Москви на початку XVII-го сторіччя до катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського у квітні 2010 року під Смоленськом.

У листопаді 2011-го патріарх Кирил казав, що день визволення від Варшави - свято такого ж масштабу, як день перемоги над Гітлером.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.