Спецпроект

В Москві влаштують музейний квест для дітей з хохулею

Акція "Сімейний подорож. Всією сім'єю в музей", яка буде проходити з 22 вересня по 11 листопада, об'єднає 20 московських музеїв.

Для того щоб відправитися в "подорож", треба прийти в один з музеїв-учасників, купити квиток і отримати паспорт, де зазначаються дані відвідувача, інформація про музеї і ставляться штампики про їх відвідування. Той, хто пройде весь шлях, отримає пам'ятний приз. Під час проходження маршруту в кожному новому місці буде видаватися новий путівник із завданнями та питаннями для самостійного знайомства дитини і супроводжуючих його дорослих з експозицією. 

Про це повідомляє РІА Новості.

Відвідувачі можуть почати свій маршрут в будь-якому з музеїв, продовжити в будь-якому порядку і пройти стільки музеїв, скільки їм захочеться і на скільки вистачить сил. Опис призів не дається заздалегідь, це сюрприз.

Маршрути по музеях розраховані на дітей і підлітків трьох вікових груп.

Програма для дітей від 5 до 7 років пропонує за допомогою хохулі Хохи вивчити "дивовижну історію в семи частинах" і відвідати музей-заповідник "Царицино", квартиру Олександра Пушкіна на Арбаті, музей історії "Лефортово", Зоологічний музей МДУ, Музей сучасної історії Росії, Галерею мистецтв Церетелі на Пречистенці і музей "Подолання" ім. Миколи Островського.

Дітей більш старшого віку, 8-11 років, на думку організаторів проекту, повинен захопити пошук музейних дивацтв, які зберігаються в Музеї Москви, садибі Кусково, Геологічному музеї ім. Вернадського, Музеї оборони Москви, Будинку Гоголя і Меморіальному музеї Скрябіна.

Нарешті, підліткам пропонують поміркувати - сім музеїв-учасників цього маршруту зробили путівники про те, як людина розпоряджається своєю і чужою свободою. Серед них - музей-заповідник "Коломенське", Музей космонавтики, музей Маяковського, галерея Глазунова, комплекс "Історія танка Т-34", Сахаровський центр і Біологічний музей Тімірязєва, який є ініціатором та організатором всього проекту сімейної подорожі.

Проект був розроблений і вперше проведений в 2008 році. Щороку склад музеїв-учасників, теми та програми маршрутів змінюються.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.