Спецпроект

В Москві влаштують музейний квест для дітей з хохулею

Акція "Сімейний подорож. Всією сім'єю в музей", яка буде проходити з 22 вересня по 11 листопада, об'єднає 20 московських музеїв.

Для того щоб відправитися в "подорож", треба прийти в один з музеїв-учасників, купити квиток і отримати паспорт, де зазначаються дані відвідувача, інформація про музеї і ставляться штампики про їх відвідування. Той, хто пройде весь шлях, отримає пам'ятний приз. Під час проходження маршруту в кожному новому місці буде видаватися новий путівник із завданнями та питаннями для самостійного знайомства дитини і супроводжуючих його дорослих з експозицією. 

Про це повідомляє РІА Новості.

Відвідувачі можуть почати свій маршрут в будь-якому з музеїв, продовжити в будь-якому порядку і пройти стільки музеїв, скільки їм захочеться і на скільки вистачить сил. Опис призів не дається заздалегідь, це сюрприз.

Маршрути по музеях розраховані на дітей і підлітків трьох вікових груп.

Програма для дітей від 5 до 7 років пропонує за допомогою хохулі Хохи вивчити "дивовижну історію в семи частинах" і відвідати музей-заповідник "Царицино", квартиру Олександра Пушкіна на Арбаті, музей історії "Лефортово", Зоологічний музей МДУ, Музей сучасної історії Росії, Галерею мистецтв Церетелі на Пречистенці і музей "Подолання" ім. Миколи Островського.

Дітей більш старшого віку, 8-11 років, на думку організаторів проекту, повинен захопити пошук музейних дивацтв, які зберігаються в Музеї Москви, садибі Кусково, Геологічному музеї ім. Вернадського, Музеї оборони Москви, Будинку Гоголя і Меморіальному музеї Скрябіна.

Нарешті, підліткам пропонують поміркувати - сім музеїв-учасників цього маршруту зробили путівники про те, як людина розпоряджається своєю і чужою свободою. Серед них - музей-заповідник "Коломенське", Музей космонавтики, музей Маяковського, галерея Глазунова, комплекс "Історія танка Т-34", Сахаровський центр і Біологічний музей Тімірязєва, який є ініціатором та організатором всього проекту сімейної подорожі.

Проект був розроблений і вперше проведений в 2008 році. Щороку склад музеїв-учасників, теми та програми маршрутів змінюються.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.