Спецпроект

В Москві влаштують музейний квест для дітей з хохулею

Акція "Сімейний подорож. Всією сім'єю в музей", яка буде проходити з 22 вересня по 11 листопада, об'єднає 20 московських музеїв.

Для того щоб відправитися в "подорож", треба прийти в один з музеїв-учасників, купити квиток і отримати паспорт, де зазначаються дані відвідувача, інформація про музеї і ставляться штампики про їх відвідування. Той, хто пройде весь шлях, отримає пам'ятний приз. Під час проходження маршруту в кожному новому місці буде видаватися новий путівник із завданнями та питаннями для самостійного знайомства дитини і супроводжуючих його дорослих з експозицією. 

Про це повідомляє РІА Новості.

Відвідувачі можуть почати свій маршрут в будь-якому з музеїв, продовжити в будь-якому порядку і пройти стільки музеїв, скільки їм захочеться і на скільки вистачить сил. Опис призів не дається заздалегідь, це сюрприз.

Маршрути по музеях розраховані на дітей і підлітків трьох вікових груп.

Програма для дітей від 5 до 7 років пропонує за допомогою хохулі Хохи вивчити "дивовижну історію в семи частинах" і відвідати музей-заповідник "Царицино", квартиру Олександра Пушкіна на Арбаті, музей історії "Лефортово", Зоологічний музей МДУ, Музей сучасної історії Росії, Галерею мистецтв Церетелі на Пречистенці і музей "Подолання" ім. Миколи Островського.

Дітей більш старшого віку, 8-11 років, на думку організаторів проекту, повинен захопити пошук музейних дивацтв, які зберігаються в Музеї Москви, садибі Кусково, Геологічному музеї ім. Вернадського, Музеї оборони Москви, Будинку Гоголя і Меморіальному музеї Скрябіна.

Нарешті, підліткам пропонують поміркувати - сім музеїв-учасників цього маршруту зробили путівники про те, як людина розпоряджається своєю і чужою свободою. Серед них - музей-заповідник "Коломенське", Музей космонавтики, музей Маяковського, галерея Глазунова, комплекс "Історія танка Т-34", Сахаровський центр і Біологічний музей Тімірязєва, який є ініціатором та організатором всього проекту сімейної подорожі.

Проект був розроблений і вперше проведений в 2008 році. Щороку склад музеїв-учасників, теми та програми маршрутів змінюються.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.