Спецпроект

В Москві влаштують музейний квест для дітей з хохулею

Акція "Сімейний подорож. Всією сім'єю в музей", яка буде проходити з 22 вересня по 11 листопада, об'єднає 20 московських музеїв.

Для того щоб відправитися в "подорож", треба прийти в один з музеїв-учасників, купити квиток і отримати паспорт, де зазначаються дані відвідувача, інформація про музеї і ставляться штампики про їх відвідування. Той, хто пройде весь шлях, отримає пам'ятний приз. Під час проходження маршруту в кожному новому місці буде видаватися новий путівник із завданнями та питаннями для самостійного знайомства дитини і супроводжуючих його дорослих з експозицією. 

Про це повідомляє РІА Новості.

Відвідувачі можуть почати свій маршрут в будь-якому з музеїв, продовжити в будь-якому порядку і пройти стільки музеїв, скільки їм захочеться і на скільки вистачить сил. Опис призів не дається заздалегідь, це сюрприз.

Маршрути по музеях розраховані на дітей і підлітків трьох вікових груп.

Програма для дітей від 5 до 7 років пропонує за допомогою хохулі Хохи вивчити "дивовижну історію в семи частинах" і відвідати музей-заповідник "Царицино", квартиру Олександра Пушкіна на Арбаті, музей історії "Лефортово", Зоологічний музей МДУ, Музей сучасної історії Росії, Галерею мистецтв Церетелі на Пречистенці і музей "Подолання" ім. Миколи Островського.

Дітей більш старшого віку, 8-11 років, на думку організаторів проекту, повинен захопити пошук музейних дивацтв, які зберігаються в Музеї Москви, садибі Кусково, Геологічному музеї ім. Вернадського, Музеї оборони Москви, Будинку Гоголя і Меморіальному музеї Скрябіна.

Нарешті, підліткам пропонують поміркувати - сім музеїв-учасників цього маршруту зробили путівники про те, як людина розпоряджається своєю і чужою свободою. Серед них - музей-заповідник "Коломенське", Музей космонавтики, музей Маяковського, галерея Глазунова, комплекс "Історія танка Т-34", Сахаровський центр і Біологічний музей Тімірязєва, який є ініціатором та організатором всього проекту сімейної подорожі.

Проект був розроблений і вперше проведений в 2008 році. Щороку склад музеїв-учасників, теми та програми маршрутів змінюються.

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.