Спецпроект

В Києві з'явиться музей, де можна буде створити торнадо

На Подолі в кінці вересня відкриється музей популярної науки і техніки, де можна буде створювати штучну блискавку і торнадо.

Про це повідомляє Сегодня.

На трьох поверхах музею розмістяться експонати з розділів хімії, фізики, анатомії, акустики, механіки, біології, астрономії, логіки.

Особливість експозиції - в інтерактивності. До всього, що є в музеї, можна буде торкатися, а також створювати щось власними руками. Спеціальний співробітник музею зможе продемонструвати будь-який дослід. Наприклад, можна буде створити і запустити хмару, зробити копію блискавки або торнадо, перевірити предмети на провідність електрики.

Що стосується цін, то організатори обіцяють, що в будні вхід для дорослого коштуватиме 75 грн., для дітей 55 грн., а у вихідні - 85 і 65 грн відповідно.

Сучасні музеї науки і техніки, що з'явилися в світі за останні роки, відрізняються від звичних і нудних столпів наукового знання і архітектурою, і самим підходом до подачі інформації.

Найцікавішими інтерактивними музеями науки і техніки за різними оцінками вважаються: Парк Ла-Віллет і Містечко науки і техніки (Париж, Франція); Науковий центр "Немо" (Амстердам, Нідерланди); Науковий центр "Еврика" (Тіккуріла, Фінляндія); Мірайкан (Токіо, Японія); Експлораторіум (Сан-Франциско, США); Шанхайський музей науки і техніки (Шанхай, Китай); німецький музей (Мюнхен, Німеччина); Corpus (Лейден, Нідерланди); Місто мистецтв і наук (Валенсія, Іспанія); Національний музей науки (Квачхон, Корея).

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.