Спецпроект

Автомобілі олігарха-втікача віддадуть у музей. ФОТО

В Узбекистані буде створено музей ретро-автомобілів. Основу експозиції складуть машини, конфісковані у бізнесмена Дмитра Ліма.

Про це повідомляє узбецька служба Радіо Свобода

Всього, за даними радіостанції, музею планується передати 77 автомобілів з особистої колекції Ліма.

Ретро-автомобіль колишнього олігарха

Дмитро Лім (узбецький підприємець корейського походження), за інформацією Uzmetronom, був одним з найбагатших людей Узбекистану. Він володів мережею оптово-роздрібних ринків, а також, як зазначалося, "рядом інших комерційних структур торгово-посередницького напрямку".

У 2010 році його, за даними видання, звинуватили в ухилянні від сплати податків та інших злочинах, результатом якого стало нанесення великої  шкоди державі.

Сума збитку була оцінена в 607 мільярдів сумів (близько 226 мільйонів доларів). Бізнесмен залишив країну (імовірно, він виїхав до США).

Дмитро Лім - колишній узбецький бізнесмен. Фото himoyachi.at.ua

Звинувачення на адресу Ліма були висунуті в період кампанії проти "олігархів", організованої узбецькою владою. Вона почалася після виступу президента Іслама Карімова, який заявив, що майнова нерівність громадян провокує соціальну напругу. "Олігархів у нас не буде, - заявив він. - Якщо хтось цього ще не зрозумів, нехай має на увазі".

Майно бізнес-структур, що належали Ліму, за інформацією Uzmetronom, було конфісковано в рамках відшкодування завданих державі збитків. Будівлі, в яких розміщувалися ці організації, будуть передані на баланс державних органів.

Автомобілі, що належали бізнес-структурам (в даному випадку мова йде про сучасні, а не про ретро-машинах), отримав Державний митний комітет. 

Як відомо, у 2011 році в Запоріжжі відкрили приватний музей ретро-автомобілів першої половини XX сторіччя.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.