Спецпроект

В Чикаго торгують мізками Ейнштейна

У Національному музеї медицини та охорони здоров'я в Чикаго розробили додаток для iPad, що дозволяє ознайомитися з фотографіями мозку Альберта Ейнштейна. За колекцію знімків користувачам доведеться викласти 9,99 долара.

Про це повідомляє Associated Press.

За допомогою нового додатку користувачі зможуть подивитися 350 фотографій головного мозку вченого, знятих патологоанатомом Томасом Харві в 1955 році.

Після розтину Харві витягнув з тіла Ейнштейна мозок, щоб зберегти його для майбутніх поколінь. Харі розділив мозок на 250 частин. Протягом багатьох років патологоанатом видавав частини мозку Ейнштейна дослідникам, після чого в 1998 передав решту шматочків доктору Елліоту Краусс з Медичного університету Прінстонського університету. Тому створити цілісну модель мозку розробникам програми не вдалося: додаток не відтворює анатомічну модель.

Учені, що дослідили мозок геніального фізика, знайшли в ньому чимало незвичайного: наприклад, з'ясувалося, що тім'яні частки були набагато ширші, ніж у звичайної людини.

Тепер творцям програми для iPad і iPhone докоряють в тому, що, можливо, Ейнштейн не хотів би, щоб фотографії його останків продавалися всім бажаючим. Член ради директорів музею Джим Палья не згодна з цим: "Ми знаємо, що він не хотів, щоб з його останків зробили цирк, однак ми знаємо й те, що він розумів, який внесок в науку може принести дослідження його мозку".

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.