Спецпроект

В Брюгге в новому музеї можна поринути в середньовіччя

У Бельгійському Брюгге готується до відкриття новий інтерактивний музей Historium, створений із застосуванням найсучасніших технологій.

Про це пише Обоз

Відвідувачі зможуть опинитися всередині унікальної реконструкції Брюгге XV століття і перенестися в епоху "Золотого століття" Фландрії.

Сім залів, п'ять органів почуттів і два головні герої - це основа концепції музею. Унікальні технології, що впливають на всі органи чуття, допоможуть поринути в атмосферу справжнього Середньовіччя, перенестися в ательє художника або опинитися на засніженій площі посеред міста.

У подорожі глядачів будуть супроводжувати автентичні звуки і запахи тієї епохи, майже як в кіно рухомі зображення і інші спецефекти. Спеціально для цього музею були написані стилізована під середньовічну музика, сценарій любовної історії, підібрані актори.

Музей розташований в центрі міста, на головній площі Grote Markt. Відвідувачам запропонують екскурсії різними мовами.

У будівлі музею будуть розташовуватися магазин, кафе, тераса з панорамним видом, туристичний офіс, тут же буде місце зустрічі гідів, говориться в прес-релізі управління з туризму Фландрії та Брюсселя.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.