Австрійський історик розкаже про Україну в уявленні європейців

В Києво-Могилянській академії відбудеться відкрита лекція професора Андреаса Каппелера "Все ще біла пляма? Україна на ментальній мапі мешканців Західної Європи. Роздуми історика".

 

Лекція відбудеться в рамках конференції "Релігія, нація і те, що за ними. Міждисциплінарна і транкультурна переоцінка України".

Андреас Каппелер - професор Віденського університету, дійсний член Австрійської академії наук, іноземний член Національної академії наук України

Час і місце: 27 вересня, 18:00. Центр польських та європейських студій НаУКМА, вул. Волоська 10 (підвал 6-го корпусу Могилянки).

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.