Спецпроект

В Лісабоні відкрився мультимедійний музей

У столиці Португалії відкрився музейний комплекс Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade - місце, де кожен охочий може познайомитися з історією, географією та сучасним повсякденним життям Лісабона за допомогою новітніх технологій.

Про це повідомляє Обозреватель.

 

Музей розташований на площі Praça do Comércio. Експозиція складається з інтерактивних макетів та екранів 3D, а ефекти задіють всі органи чуття.

Мультимедійна виставка розповідає, зокрема, про найважливіші події історії міста і кораблях, що відправлялися з тутешніх портів підкорювати світ: відвідувачі відчують аромат східних спецій, завезених до Європи здалеку. Особливий розділ присвячений землетрусу, який в XVIII столітті зруйнував місто вщент. Героєм іншого розділу став маркіз де Помбал, який володів неабиякими талантами і зробив Лісабон одним із значущих європейських міст. Його схилену над картами фігуру можна побачити в тривимірному зображенні.

Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade відкритий щодня з 10:00 до 20:00. Вартість вхідного квитка - 9 євро для дорослих і 5 євро для дітей у віці від 6 до 15 років. Володарям Lisboa Card - знижка 20%.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.