Спецпроект

В Лісабоні відкрився мультимедійний музей

У столиці Португалії відкрився музейний комплекс Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade - місце, де кожен охочий може познайомитися з історією, географією та сучасним повсякденним життям Лісабона за допомогою новітніх технологій.

Про це повідомляє Обозреватель.

 

Музей розташований на площі Praça do Comércio. Експозиція складається з інтерактивних макетів та екранів 3D, а ефекти задіють всі органи чуття.

Мультимедійна виставка розповідає, зокрема, про найважливіші події історії міста і кораблях, що відправлялися з тутешніх портів підкорювати світ: відвідувачі відчують аромат східних спецій, завезених до Європи здалеку. Особливий розділ присвячений землетрусу, який в XVIII столітті зруйнував місто вщент. Героєм іншого розділу став маркіз де Помбал, який володів неабиякими талантами і зробив Лісабон одним із значущих європейських міст. Його схилену над картами фігуру можна побачити в тривимірному зображенні.

Lisboa Story Centre - Memórias da Cidade відкритий щодня з 10:00 до 20:00. Вартість вхідного квитка - 9 євро для дорослих і 5 євро для дітей у віці від 6 до 15 років. Володарям Lisboa Card - знижка 20%.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.