Спецпроект

"Російський музей" Санкт-Петербурга вийшов на вулицю

В Санкт-Петербурзі можна побачити репродукції картин, присвячених Вітчизняній війні 1812 року, просто на вулиці.

Про це пише ІТАР-ТАСС

"Російський музей" відкрив на набережній каналу Грибоєдова вуличну виставку репродукцій. Експозиція "Шедеври Російського музею на вулицях міста" підготовлена ​​в рамках проекту Музейна миля, що стартував в 2009 році.

Цього разу музей представив городянам і туристам 15 творів мистецтва, на яких зображені герої Вітчизняної війни 1812 року. Творці проекту скопіювали картини Кіпренського, Ульріха, Ругендаса, Бабаєва, Кольмана та інших художників.

Репродукції, створювані в рамках проекту, відрізняються високою якістю. На них можна розглянути найдрібніші деталі, що повторюють авторські штрихи. Рами також копіюють обрамлення справжніх картин і навіть штучно зістарені, щоб повністю створити ефект музейного експоната.

Виставка доповнена репродукціями портретів і пейзажів пензля Рєпіна, Айвазовського, Брюллова та інших великих живописців. Всього на будівлях уздовж каналу Грибоєдова розміщено 43 полотна. Кожна картина забезпечена QR-кодами, які можна зчитувати мобільними пристроями і отримувати докладну інформацію про твір.

Після завершення експозиції картини будуть передані в дитячі навчальні заклади, як і репродукції з минулої виставки.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.