ЕКС-РЕСПУБЛІКИ СРСР УСЕ МЕНШЕ НОСТАЛЬГУЮТЬ ЗА СОЮЗОМ

Ностальгія за часами Радянського Союзу все менш властива колишнім радянським республікам.

Про це повідомляє TYT.by із посиланням на Центр інтеграційних досліджень Євразійського банку розвитку.

"Пострадянський простір вже не є єдиним простором. Хіба що Центральна Азія орієнтована в основному на регіон СНД, - розповів директор центру Євген Винокуров. - А Кавказ дуже диференційований. Азербайджан дивиться на Туреччину, Грузія - на Євросоюз, і, перш за все, на США".

За словами Винокурова, для Молдови значення Румунії і Євросоюзу практично збігається зі значенням Росії та України: "Тобто за 20 років ситуація в суспільній свідомості суттєво змінилася".

По-різному оцінили країни та інтеграційні перспективи. Найбільш інтеграційно налаштованим виявився Таджикистан (62% опитаних таджиків вважають, що країни колишнього Союзу в найближчі п'ять років будуть зближуватися). У Білорусі та Росії таких респондентів було по 41%.

Менше за інших вірять у потенціал об'єднання в Азербайджані (27% вважають, що країни СНД будуть зближуватися, 29% - що віддалятися) і Грузії (26% і 15% відповідно).

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.