Спецпроект

В Мексиці створено музей текіли

У мексиканському місті Тіхуана відкрився Музей мар'ячі і текіли (Museo del Mariachi y el Tequila). Експозиція познайомить відвідувачів з двома найвідомішими мексиканськими традиціями - народною музикою і алкогольним напоєм.

Про це повідомляє Буено Латина.

Музей знаходиться поруч з палацом хай-алай - традиційної мексиканської гри в м'яч.

Фотографії, виставлені в музеї, познайомлять його гостей з процесом вирощування блакитної агави, з якої виготовляється текіла.

Також тут будуть виставлені барвисті костюми, що стали невід'ємною частиною традиції маріачі, а також різноманітні музичні інструменти і предмети, що відсилають до історії піонерів жанру, серед яких - знаменита група Mariachi Vargas de Tecalitlan.

Мар'ячі - вуличні музиканти - в Мехіко. Фото: Павло Солодько ("Історична Правда")

Музей відкритий весь тиждень без вихідних. Його експозиція постійно буде змінюватися, щоб відвідувачі змогли краще дізнатися мексиканську історію і традиції країни.

Як відомо, в листопаді 2011 року ЮНЕСКО додала до списку нематеріальних об'єктів культурної спадщини мексиканську музичну традицію мар'ячі.

Дивіться також: "Екскурсія музеєм Троцького в Мексиці. ФОТО"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.