Краєзнавець виграв суд у губернатора Сумщини

Екс-керівник редакційно-видавничої групи Сумської ОДА, краєзнавець Олег Корнієнко виграв суд у своїх колишніх роботодавців, які звільнили його "за інше бачення історії".

Тепер його зобов'язані відновити на роботі, повідомляє "Панорама".

Також Зарічний районний суд зобов'язав ОДА поновити Корнієнка на посаді виплатити 4,1 тис. грн. зарплати за вимушений прогул.

Суддя Ірина Климашевська визнала неспроможними доводи представників ОДА про те, що звільнення Корнієнка було пов'язано з реорганізацією групи.

Сам історик і голова Сумської обласної організації Спілки краєзнавців України стверджував, що він був звільнений за політичними мотивами, оскільки його бачення історії не збігалося з таким у його безпосереднього начальства. Реорганізація ж групи була проведена виключно для того, щоб виправдати його звільнення.

Представники адміністрації не змогли повідомити, чи будуть вони подавати апеляцію на це рішення.

Як відомо, у грудні 2010 року з подачі голови Сумської ОДА Юрія Чмиря було звільнено директора держархіву Сумщини Геннадія Іванущенка - дослідника Голодомору і визвольних рухів.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.