Краєзнавець виграв суд у губернатора Сумщини

Екс-керівник редакційно-видавничої групи Сумської ОДА, краєзнавець Олег Корнієнко виграв суд у своїх колишніх роботодавців, які звільнили його "за інше бачення історії".

Тепер його зобов'язані відновити на роботі, повідомляє "Панорама".

Також Зарічний районний суд зобов'язав ОДА поновити Корнієнка на посаді виплатити 4,1 тис. грн. зарплати за вимушений прогул.

Суддя Ірина Климашевська визнала неспроможними доводи представників ОДА про те, що звільнення Корнієнка було пов'язано з реорганізацією групи.

Сам історик і голова Сумської обласної організації Спілки краєзнавців України стверджував, що він був звільнений за політичними мотивами, оскільки його бачення історії не збігалося з таким у його безпосереднього начальства. Реорганізація ж групи була проведена виключно для того, щоб виправдати його звільнення.

Представники адміністрації не змогли повідомити, чи будуть вони подавати апеляцію на це рішення.

Як відомо, у грудні 2010 року з подачі голови Сумської ОДА Юрія Чмиря було звільнено директора держархіву Сумщини Геннадія Іванущенка - дослідника Голодомору і визвольних рухів.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.