Спецпроект

Екс-модель Владу Прокаєву звільняють з керівництва Лаври

Міністр культури Михайло Кулиняк провів кадрову чистку в Києво-Печерському заповіднику. Зокрема, звільняють заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву, екс-зірку журналу Playboy. Працівники заповідника також добилися звільнення ще трьох заступників.

Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на прес-секретаря заповідника Марину Ситник.

За її словами, вранці колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника зібрався під стінами Міністерства культури, а після того як міністр Михайло Кулиняк виїхав безпосередньо на територію заповідника, страйкуючі попрямували туди ж.

"Співробітники приїхали до Києво-Печерському заповіднику, куди під'їхав міністр культури Михайло Кулиняк, - розповіла прес-секретар. - Він зібрав гендиректора та заступників гендиректора. Міністр заслухав представників колективу, поставив завдання Вікторії Миколаївні [Ліснича Вікторія Миколаївна була призначена гендиректором заповідника в січні цього року - ІП] розробити спільно з колективом новий штатний розклад заповідника і відмінити всі накази про призначення заступників гендиректора, які сталися протягом останнього місяця. Тобто, кілька заступників більше у нас не працюють".

Ситник також додала, що основні вимоги колективу заповідника: змінити штатну структуру, погодити її з колективом і звільнити 4-х заступників.

"Це Влада Прокаєва, Валерій Панченко, Лілія Стиренко, Світлана Зоринець, - деталізувала прес-секретар. - Ці заступники були призначені протягом останнього місяця. Наприклад, Владу Прокаєву призначили заступником з міжнародного співробітництва, такої посади в нас раніше не було. Так само раніше не було першого заступника (нині Валерій Панченко]. А заступник з фінансово-економічної діяльності звільнилася за власним бажанням і на її місце прийшла Лілія Стиренко. Зоринець працювала в нашому заповіднику багато років, і колектив заповідника її просто ненавидить".

Нагадаємо, сьогодні колектив заповідника вийшов з протестом, вимагаючи змінити штатний розклад і звільнити новопризначених заступників генерального директора.

Як розповіла УП.Життя Марина Ситник, пряма підлегла Влади Прокаєвої погрожувала співробітникам фізичною розправою: "Катерина Єгорова, пряма підлегла Прокаєвої, погрожувала своїй підлеглій побити її битою. За що? За щось, за те, що вона тупа, і вона її не розуміє".

"Образи під час спілкування зі співробітниками вже є нормою", - підсумувала Ситник.

За її словами, погодилась написати заяву про звільнення перший заступник генерального директора Лілія Стиренко. Першого заступника Валерія Панченка співробітники музею звинувачують у незаконній торгівлі аудіогідами.

"Влада Прокаєва зараз стоїть у кабінеті генерального директора і намагається довести, що вона нікому не заносила гроші, за те, щоб її призначили і відмовляється писати заяву", - додала Ситник.

Як відомо, у червні цього року колишня "Міс України", зірка журналу Playboy і власниця модельного агентства Влада Прокаєва стала радником генерального директора Києво-Печерського заповідника.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.