Спецпроект

Екс-модель Владу Прокаєву звільняють з керівництва Лаври

Міністр культури Михайло Кулиняк провів кадрову чистку в Києво-Печерському заповіднику. Зокрема, звільняють заступника директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву, екс-зірку журналу Playboy. Працівники заповідника також добилися звільнення ще трьох заступників.

Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на прес-секретаря заповідника Марину Ситник.

За її словами, вранці колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника зібрався під стінами Міністерства культури, а після того як міністр Михайло Кулиняк виїхав безпосередньо на територію заповідника, страйкуючі попрямували туди ж.

"Співробітники приїхали до Києво-Печерському заповіднику, куди під'їхав міністр культури Михайло Кулиняк, - розповіла прес-секретар. - Він зібрав гендиректора та заступників гендиректора. Міністр заслухав представників колективу, поставив завдання Вікторії Миколаївні [Ліснича Вікторія Миколаївна була призначена гендиректором заповідника в січні цього року - ІП] розробити спільно з колективом новий штатний розклад заповідника і відмінити всі накази про призначення заступників гендиректора, які сталися протягом останнього місяця. Тобто, кілька заступників більше у нас не працюють".

Ситник також додала, що основні вимоги колективу заповідника: змінити штатну структуру, погодити її з колективом і звільнити 4-х заступників.

"Це Влада Прокаєва, Валерій Панченко, Лілія Стиренко, Світлана Зоринець, - деталізувала прес-секретар. - Ці заступники були призначені протягом останнього місяця. Наприклад, Владу Прокаєву призначили заступником з міжнародного співробітництва, такої посади в нас раніше не було. Так само раніше не було першого заступника (нині Валерій Панченко]. А заступник з фінансово-економічної діяльності звільнилася за власним бажанням і на її місце прийшла Лілія Стиренко. Зоринець працювала в нашому заповіднику багато років, і колектив заповідника її просто ненавидить".

Нагадаємо, сьогодні колектив заповідника вийшов з протестом, вимагаючи змінити штатний розклад і звільнити новопризначених заступників генерального директора.

Як розповіла УП.Життя Марина Ситник, пряма підлегла Влади Прокаєвої погрожувала співробітникам фізичною розправою: "Катерина Єгорова, пряма підлегла Прокаєвої, погрожувала своїй підлеглій побити її битою. За що? За щось, за те, що вона тупа, і вона її не розуміє".

"Образи під час спілкування зі співробітниками вже є нормою", - підсумувала Ситник.

За її словами, погодилась написати заяву про звільнення перший заступник генерального директора Лілія Стиренко. Першого заступника Валерія Панченка співробітники музею звинувачують у незаконній торгівлі аудіогідами.

"Влада Прокаєва зараз стоїть у кабінеті генерального директора і намагається довести, що вона нікому не заносила гроші, за те, щоб її призначили і відмовляється писати заяву", - додала Ситник.

Як відомо, у червні цього року колишня "Міс України", зірка журналу Playboy і власниця модельного агентства Влада Прокаєва стала радником генерального директора Києво-Печерського заповідника.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.