У Калуші відкрили пам'ятник Шухевичу. Частково на пожертви. ФОТО

У суботу, 30 червня, в місті Калуш Івано-Франківської області відбулося відкриття пам'ятника головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ із посиланням на "Інтерфакс".

Урочисту подію було приурочено до 105-річчя від дня народження лідера УПА.

Право відкрити пам'ятник надали міському голові Калуша Ігорю Насалику, синові Шухевича Герою України Юрію Шухевичу, заступнику голови Івано-Франківської обладміністрації Роману Іваницькому, голові Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА Степану Петрашу та голові Калуської райради Василю Дзундзі.

Під час відкриття пам'ятника вгору злетіли синьо-жовті кульки, голуби, пролунав військовий салют. Присутні виконали державний гімн України, гімн ОУН-УПА і духовний гімн України.

Фото: kalush.info

Пам'ятник освятили митрополит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату Іоасаф та єпископ-емерит Івано-Франківської митрополії Української греко-католицької церкви Софрон Мудрий.

Всього на відкритті пам'ятника були присутні кілька тисяч жителів Калуша та Івано-Франківської області.

 

Пам'ятник Шухевичу виготовлений з бронзи, він стоїть на гранітному постаменті. Загальна висота монумента - 4,5 м. На пам'ятнику - напис "Роман Шухевич - Головний командир УПА. Герой України 1907-1950".

Автор проекту - калуський скульптор Ігор Семак. Пам'ятник виготовляли на львівському приватному підприємстві "Скульптура".

Для реалізації проекту в Калуші в ході громадської ініціативи "Загальна мобілізація", яка стартувала в листопаді 2011 року, 2,5 тис. громадян та організацій зібрали 83 140 тис.грн.

Кошти для будівництва пам'ятника виділили також Калуська міська та районна ради, Івано-Франківська облрада.

Загальна вартість проекту майже 490 тис.грн.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.