Спецпроект

У Львові покажуть грузинський фільм про Голодомор

Історик Микола Лазарович у "Тюрмі на Лонцького" розповість про Голодомор після перегляду грузинської документальної стрічки.

Про це повідомляє ЦДВР.

Черговим гостем кінолекторію Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" стане докторант Чернівецького національного університету, кандидат історичних наук Микола Лазарович.

На зустріч із глядачами музейного кінолекторію історик Микола Лазарович приїде, щоб прокоментувати історичний документальний фільм "Голодомор. Окупація", знятий грузинськими кінематографістами 2011 року.

Стрічка про Голодомор-геноцид в Україні стала першою в циклі із 17 документальних фільмів, створених Громадським мовленням про історію окупації 14 держав Європи та Азії. Фільм розповідає про трагедії мільйонів людей та їхню боротьбу за свободу і незалежність. 

Микола Лазарович — один із упорядників Книги пам’яті "Чорна тінь Голодомору 1932-1933 років»", лауреат всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Лепких.

Час і місце заходу: 15 липня, неділя, 13:00. Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова), другий поверх.

Вхід на перегляд фільму — вільний.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.