В'ятрович розповість під Українським домом про УПА

Історик Володимир В’ятрович прочитає відкриту лекцію "УПА. Слід в історії". Захід відбудеться в рамках "Народного університету" біля Українського дому, де тривають протести проти "мовного" закону.

Про це ІП повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

Дослідник розповість про те, як створювалася Українська повстанська армія, про методи її боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому та радянському тоталітарному режимам.

"Свободу народам! Свободу людині!" — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни (довше, ніж деінде в Європі) молоді українські хлопці та дівчата боролися проти тоталітарної машини СРСР.

Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь Володимир В’ятрович, який уже понад 15 років досліджує історію визвольного руху, а у 2008-2010 роках на посаді директора Архіву СБУ розсекретив матеріали КГБ.

Читайте також: "Дайджест найкращих матеріалів ІП про Українську Повстанську армію"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.