Варшава вимагає від Обами вибачення за фразу "польські концтабори"

Керівництво Польщі вимагало від Вашингтона принести офіційні вибачення за слова президента США Барака Обами, який помилково назвав фашистський концтабір на території Польщі "польським".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Білий дім повинен принести вибачення за цю обурливу обмовку", - написав голова МЗС Польщі Радослав Сікорський у своєму твітері.

"Шкода, що незнання і некомпетентність затьмарили таку важливу церемонію", - додав міністр.

Інцидент, що викликав різку реакцію польської сторони, стався, коли Обама вручав вищу цивільну нагороду - президентську Медаль Свободи - Яну Карському (посмертно) - колишньому польському офіцеру-підпільнику, який був свідком звірств нацистів у концтаборах.

Представник Національної ради безпеки США Тоні Вієтор пізніше повідомив, що президент "обмовився". "Він мав на увазі нацистські табори смерті в Польщі", - сказав він.

Як відомо, польський уряд уважно відстежує, щоб німецькі концтабори, що знаходилися на території Польщі в роки Другої світової війни, ніхто не називав польськими.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.