ПОПОВ ВІДКРИВ МУЗЕЙ ШІСТДЕСЯТНИЦТВА. І ОДРАЗУ ЗАКРИВ

18 травня голова КМДА Олександр Попов відкрив перший в Україні Музей шістдесятництва на вулиці Гончара, 33.

Однак відразу після пафосного відкриття музей закрили, пише "Комсомольська правда".

З'ясувалося, що перших відвідувачів музей прийме лише через три місяці.

Як відзначає видання, директор музею Миколи Плахотнюк дуже здивувався, коли його запитали про графік роботи музею.  

"Ми тільки підготували експозицію у двох залах, щоб було видно, яким буде музей. Поки не проведена сигналізація, немає ґрат на вікнах, а без охорони залишати експонати ми не хочемо, їх можуть украсти", - сказав Плахотнюк.

Справжнє відкриття музею, який буде розташований у приміщенні Народного руху України на вулиці Гончара, 33, намічене тільки на 24 серпня.  

УП Київ

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.