В Сахарі знайшли чудово збережений літак Другої світової. ФОТО

В єгипетській пустелі знайшли британський винищувач Kittyhawk P-40, який здійснив вимушену посадку 70 років тому.

Про це повідомляє The Daily Mail.

Історики вже прозвали винищувач, майже неторкнутий часом в пустельних умовах Сахари, "капсулою часу" - його механізми і озброєння збереглися у практично ідеальному стані.

Доля пілота - 24-річного сержанта Королівських ВПС Денніса Коппінґа - невідома з часу зникнення літака у червні 1942 року. Британці тоді відступали під натиском нацистських сил під командуванням Ервіна Роммеля.

 Під час посадки відлетів гвинт

Тіло льотчика не знайшли, натомість біля фюзеляжу виявлено імпровізований тент, зроблений з парашуту. Очевидно, Коппінґ якийсь час укривався під ним від сонця, поки не вирушив у свою останню безнадійну подорож - до найближчного поселення від місця катастрофи близько 350 км.

 Трохи пошкоджений під час посадки, "Кіттіхоук" непогано законсервувався

Одномісний винищувач у пустелі знайшов працівник польської нафтової компанії, який проводив дослідження в цьому віддаленому районі.

 Всі прилади збереглися

Найближчим часом планується провести пошукові роботи в радіусі 30 км довкола літака - у примарній надії знайти тіло пілота, який у 1942 році переганяв літак із однієї ремонтної бази на іншу і здійснив вимушену посадку.

Кулемет у крилі

Радіо і батареї були вийняті з літака - очевидно, Денніс Коппінґ якийсь час намагався вийти на зв'язок зі своїми.

 Єгипетські військові забрали зброю і патрони "на збереження"

Історики вимагають від британського уряду втрутитися і добитися проголошення літака військовим похованням.

 Паспорт виробника й інструкція з заряджання кулемету

"Світ авіаційної історії в захопленні від знахідки, - зазначив історик Енді Сандерс із Гастінгса. - Це як гробниця Тутанхамона в авіації". 

 Парашут, під яким пілот ховався від палючого сонця

Знайдений винищувач планують перевезти в музей Королівських ВПС під Лондоном, де його відновлять і включать у експозицію.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.