Британія збудує меморіал своїм загиблим у Севастополі

Посольство Великої Британії в Україні ініціює будівництво меморіалу загиблим в Балаклавському бою британським воїнам у Севастополі.

 

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відділ у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації.

За даними відомства, заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації обговорив питання будівництва меморіалу із заступником голови посольства Великої Британії в Україні Мартіном Деєм.

При цьому Дей повідомив, що зараз англійська сторона готує проект меморіального комплексу, що буде передано у міськдержадміністрацію для затвердження.

"Ми розглянемо проект на містобудівній нараді, і, якщо ескіз комплексу буде затверджено, Велика Британія профінансує його будівництво. Думаю, незабаром у нашому місті з'явиться новий меморіальний комплекс", - сказав Арабаджі.

Учасники зустрічі також обговорили можливість реконструкції англійського військового кладовища, розташованого на Каткартовому пагорбі в Севастополі.

Балаклавська битва відбулася 13 жовтня 1854 і була одним з найбільших боїв Кримської війни 1853-1856 років між союзними силами Великої Британії, Франції й Туреччини проти Російської імперії.

 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР