У США покажуть любовні листи президента Ніксона

Листи колишнього президента США Річарда Ніксона, адресовані своїй дружині, будуть виставлені для публічного показу.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на "Дейлі телеграф".

На виставці, яка відкриється в п'ятницю, представлять понад 60 любовних послань Ніксона Патриції Райан, написані в період залицяння.

Виставка буде проводитися в будинку-музеї президента Ніксона в Каліфорнії, де він народився. Відкриття заходу приурочено до дня, коли дружині колишнього президента США виповнилося б 100 років.

За словами організаторів виставки, вони хочуть показати людям всю доброту характеру і ніжність, яку колишній президент США виявляв до своєї дружини, підкреслює британське видання.

Річард Ніксон - єдиний президент США, достроково припинив свої повноваження і подав у відставку в серпні 1974 року. Це сталося після так званого Вотергейтського скандалу, який загрожував Ніксону імпічментом.

За чотири місяці до президентських виборів 1972 року, які виграв Ніксон, 5 осіб таємно проникли в штаб кандидата в президенти від Демократичної партії Джорджа Макговерна (конкурента Ніксона), який розташовувався у вашингтонському готелі "Вотергейт". Вони встановлювали підслуховуючу апаратуру і, за деякими даними, фотографували внутрішні документи штабу демократів.

Досі не доведено зв'язок саме цього інциденту з адміністрацією Ніксона, проте в результаті політичного скандалу президенту довелося подати у відставку.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.