ДАТОВАНО ФРЕСКИ У НАЙСТАРІШІЙ ЦЕРКВІ ПОЛЬЩІ (фото)

Вчені повідомили, що фрески, виявлені у православній церкві в селі Посада Риботицька під Перемишлем, датуються XV сторіччям.

Про це повідомляє TheOrthodoxChurch із посиланням на Associated Press.

Історик мистецтва Ярослав Ґємза розповів, що тільки недавні дослідження дозволили віднести фрески до пізнього Середньовіччя.

Самі фрески, зафарбовані білою фарбою, частково були виявлені вченими ще в 1960-х роках.

 

За словами Ґємзи, в даний час йде збір коштів на реставрацію фресок, які зараз перебувають у поганому стані.

Також було оприлюднено фотографії фресок.

 

Цінність древніх зображень полягає в тому, що фрески в цій церкві є єдиним повним зібранням біблійних образів, намальованих на стінах, у Польщі.

За словами Ґємзи, це є також великою рідкістю для країн Центральної Європи.

Церква святого Онуфрія у Посаді Роботицькій - мурований оборонний храм, збудований на місці існуючого з часів Київської Русі православного монастиря у XV сторіччі.

 Фото: tramp.waw.pl

Вважається найдавнішою зі збережених православних церков Польщі.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.