Знайдено "утрачену" ділянку Великого Китайського муру

Британський дослідник виявив на території Монголії не позначену на сучасних картах стокілометрову ділянку Великого Китайського муру.

 

Про це повідомляє ТСН.

За словами мандрівника Вільяма Ліндсея, який за свої дослідження муру був нагороджений у 2006 році Орденом Британської Імперії, він зібрався в експедицію в пустелю Гобі восени минулого року, щойно побачив копію атласу ХII століття.

Там були позначені походи монгольського полководця Чингісхана, і ця частина муру була чітко видна. "Поштовхом до складного походу стала саме ця копія атласу", - заявив мандрівник. Крім того, існування стародавньої споруди британцеві підтвердив один із монгольських дослідників.

Ліндсей стверджує, що знайдена ним ділянка Великого Китайського муру була споруджена в період правління династії Хань близько 120 року до нашої ери, а потім у більш пізні століття відновлювалася і добудовувалася.

Дані про це сенсаційне відкриття будуть опубліковані у наступному виданні журналу National Geographic.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.