Гостей Євро-2012 запрошують сходити в Лавру і не ходити в Софію

Відповідно до буклету про Київ, підготовленого до Євро-2012, київська влада запрошує гостей міста побувати в Києво-Печерській Лаврі та біля Софії Київської і біля Михайлівського Золотоверхого.

Цим спостереженням поділився голова комісії Київради з питань культури та туризму, депутат Київради Олександр Бригинець.

"Пояснити, чому туристам радять зайти всередину Лаври, а не заходити в Софію та Михайлівський Золотоверхий, можна, лише звернувши увагу на те, що Лавра передана для богослужінь провладній Українській православній церкві Московського патріархату, а в Михайлівському Золотоверхому та Софії Київській служби цієї церкви не відбуваються, - зазначив Бригинець. - Якимось іншим чином пояснити такий дивний підхід київської влади я не можу".

Нагадаємо, до чемпіонату з футболу Євро-2012 за бюджетні кошти київська влада підготувала спеціальний буклет п’ятьма мовами, який повинен розказати гостям столиці про Київ.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.