130 солдат ЧА і 18 Вермахту знайшли торік дніпровські пошуковці

Понад 130 бійців Червоної армії знайшли і перепоховали пошуковці Дніпропетровщини протягом минулого року. Також під час польових пошукових робіт були виявлені останки 18 німецьких солдатів і два поховання мирних жителів.

Про це повідомляє прес-служба ВГО "Союз "Народна пам'ять".

Керівники шести пошукових загонів історично-пошукової організації "Пошук-Дніпро" відзвітували про результати роботи в минулому році. Загальна чисельність загонів склала 55 осіб, силами яких впродовж року було проведено понад 260 польових виїздів.

Розвідка проводилася на території шести районів Дніпропетровської області та міста Дніпропетровська. Загальна площа досліджень склала близько 400 кв. км.

Крім виявлення останків загиблих, пошуковці знайшли і передали для знищення піротехнічному підрозділу МНС близько 2000 боєприпасів радянського та німецького виробництва і 6000 патронів.

Члени ІПО "Пошук-Дніпро" в 2011 році вели також архівну роботу. Ними були знайдені дані про 79 загиблих жителів України і країн СНД, яких розшукували рідні. Було організовано відвідування родичами місць поховання двох солдатів, які загинули на території Дніпропетровської області: Василя Лазарчука з Білорусі та Курбана Алі Чемкенбаева з Казахстану. Всього за минулий рік до ІПО "Пошук-Дніпро" надійшло 207 запитів щодо розшуку загиблих.

2011 року членами обласної пошукової організації було проведено поховання останків 77 бійців Червоної армії, виявлених в ході польових пошукових робіт у 2010-2011рр., а також передані представникам уповноваженої організації для поховання останки 69 солдатів німецької армії.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.