У Почаєві Януковичу подарували ікону з "капеланом УПА"

Під час святкування Різдвяних свят настоятель Почаївської Лаври подарував президенту Віктору Януковичу ікону з зображенням преподобного Амфілохія - канонізованого УПЦ Москового Патріархату святого, який допомагав підпіллю Української Повстанської армії.

Про це повідомляє новинний портал "За Збручем".

7 січня Янукович відвідав Різдвяне богослужіння в Почаївській Лаврі. На згадку про святкування Різдва Христового на Почаївській горі настоятель Лаври архієпископ Володимир вручив президенту ікону, яка, за словами священнослужителя, описує діяння на Почаївській горі від явлення Божої Матері.

Дядько і брат митрополита Володимира були підпільниками ОУН

На іконі зображені преподобний Мефодій, славний князь Костянтин Костянтинович Острозький (у монашестві – преподобний Федір), явлення Божої Матері у XIII столітті, ревностний подвижник і сповідник православної віри преподобний Іов і подвижник ХХ століття преподобний Амфілохій.

Видання нагадує, що преподобний Амфілохій, крім душпастирської служби та слави цілителя, відомий як "капелан УПА".

Детальніше про святого УПЦ МП Амфілохія, який допомагав підпіллю УПА, читайте на "Історичній Правді".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.