У Британії продають посмертну маску Сталіна

Завтра, 24 січня, на аукціоні в місті Ладлоу на заході Англії продадуть бронзову посмертну маску Йосипа Сталіна.

Про це повідомляють "Українські новини" із посиланням на Daily Mail.

Фахівці аукціонного дому Mullock's оцінюють лот, власником якого є приватний колекціонер, у 3-5 тисяч фунтів стерлінгів (5-8 тисяч доларів). Також у лот входять бронзові зліпки кистей Сталіна.

Зі слів історика аукціонного дому Річарда Вествуд-Брукса, зараз на Заході є всього дві бронзові маски з дев'яти існуючих - скопійованих з оригінальної, гіпсової, посмертної маски радянського лідера.

Нагадаємо, в Україні члени Компартії встановили на подвір'ї офісу КПУ в Запоріжжі "пам'ятник" Сталіну у вигляді силумінового бюсту.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.