У НІМЕЧЧИНІ ВПЕРШЕ ПІСЛЯ 1945-го ПРОДАВАТИМУТЬ "МАЙН КАМПФ"

Уривки зі знаменитої книги Гітлера наприкінці січня з'являться в газетних кіосках Німеччини в рамках проекту "Свідчать газети".

Про це повідомляє ТСН.

Вперше після Другої світової війни на прилавках в Німеччині з'являться уривки з відомого творіння Адольфа Гітлера "Моя боротьба" (Mein Kampf).

Надрукувати книгу збирається британський видавець Пітер МакГі в рамках проекту "Свідчать газети". Зокрема, заплановано випуск трьох брошур накладом 100 тисяч примірників. Вони будуть присвячені біографії Гітлера, а також пропаганді та ідеології нацизму.

На лівій сторінці брошури буде надрукований оригінальний текст (взятий із нацистських газет), а на правій - коментар до нього. Брошури поширюватимуться в газетних кіосках.

Ідею підтримав президент Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн. Зі свого боку, Міністерство фінансів Баварії, якому до 2015 року належать авторські права на Mein Kampf, вже оголосило, що збирається юридично виступити проти проекту.

Британський видавець виходить з того, що законодавство не забороняє цитувати історичні документи і що, таким чином, проект "Свідчать газети" нічиї авторські права не порушує.

Офіційний представник видавця Александер Люко розповів, що в разі, якщо продажі будуть успішними, випуск таких брошур може бути продовжено. При цьому він визнав, що "зміст текстів, здебільшого, дійсно викликає огиду".

У грудні 2011 року в Британії продавали "Майн Кампф" із наліпкою "Найкращий подарунок на Різдво".

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".