Анонс: презентація монографії про Чорновола

Видавництва "Смолоскип" та "Джура" запрошують на презентацію книги Василя Деревінського "В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика", а також сьомого тому 10-томника "Творів" В’ячеслава Чорновола

У сьомому томі "Творів" В. Чорновола уміщено його статті, виступи, інтерв’ю періоду від весни 1990 р. до грудня 1992 року.

Монографія Василя Деревінського охоплює важливі моменти життя політика від часу його вступу на шлях політичної діяльності, написання перших творів, поява яких сколихнула світову громадськість, перебування в ув'язнення і заслання, боротьби за незалежність, демократію і реформи – практично до трагічної загибелі (чи вбивства) політика.

Не залишено поза увагою роботу В. Чорновола зі створення та видання позацензурного журналу "Український вісник", внесок у становлення громадсько-політичних організацій, діяльність на посаді голови Львівської обласної ради, участь у президентській виборчій кампанії 1991 р.

Інша монографія історика Деревінського - "На гребені боротьби. Діяльність В'ячеслава Чорновола у другій половині 1980-х рр."

Книга містить низку документальних матеріалів, частина з яких належить авторству В. Чорновола. Доповнюють текстову частину книгу численні фотографії.

Презентація відбудеться 20 грудня о 18.30 в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57).

Вхід вільний.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.