Німецька розвідка знищила документи про співробітників-нацистів

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) знищила в 2007 році близько 250 цінних історичних документів.

Про це повідомляє німецька агенція dpa.

В документах була інформація про співробітників розвідки, які займали високі пости при нацистах. Про це оголосила історична комісія, яка займається історією німецької зовнішньої розвідки.

Представник комісії, професор Клаус-Дітмар Генке підкреслив, що це було зроблено не спеціально. У BND підтвердили, що документи, дійсно, були знищені і пояснили, що просто не оцінили їх важливість для архіву. Зараз у відомстві намагаються відновити загублену інформацію, наскільки це можливо.

Серед утрачених документів були справи працівників зовнішньої розвідки, які до цього служили в СС або гестапо, а пізніше були засуджені за нацистські злочини.

Історична комісія займається дослідженням раннього етапу роботи BND - періодом з 1945 по 1968 роки, коли в розвідці виявилося безліч колишніх нацистів.

Нагадаємо, в січні 2011 року угорський уряд хотів знищити секретні документи комуністичних спецслужб Угорщини.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.