Росіяни подарують "Укразалізниці" останній паротяг Луганського заводу

ВАТ "Російські залізниці" подарує Музею історії і розвитку Донецької залізниці паротяг серії "ЛВ".

Про це УНІАН повідомили в прес-службі РЗ.

"Магістральний вантажний паротяг ЛВ-0407 1956 року випуску приписки локомотивного депо Таганай (Златоуст, Південно-Уральська залізниця) буде передано як подарунок Музею історії і розвитку Донецької залізниці", - йдеться у повідомленні.

У грудні паровоз вирушить з Троїцька (Челябінська область) до Донецька за допомогою тяги електровоза. Він подолає шлях більш як 2,5 тис. км.

Вантажний магістральний паротяг ЛВ-18

Цей паровоз – єдиний із серії "ЛВ" (в народі "Лебідь"), який буде представлений у музеях залізничної техніки України.

"ЛВ" – останній серійний паровий локомотив, що випускався Ворошиловградським паротягобудівним заводом у період з 1952 до 1956 року.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.