Сталіна в аеропорту "Бориспіль" уже немає (ФОТО)

Подарункова лялька Сталіна зникла із сувенірних магазинів в аеропорту "Бориспіль" після того, як інформація про це з'явилася у ЗМІ.

Про це повідомляє ВВС.

Нагадаємо, що 27 листопада, відлітаючи на конференцію у Вільнюс, історик Володимир В'ятрович побачив у вітрині крамниці з подарунками поміж інших сувенірних ляльок ляльку Сталіна у повний зріст розміром 30-35 сантиметрів.

На сторінці у Facebook він написав: "Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі, термінал В. Лялька Сталіна на пам'ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання".

Володимир В'ятрович сказав що він зробив зауваження продавцеві магазину, а також покликав міліціонера.

"Я пояснив йому, що він захищає громадський порядок, а те, що у вітрині стоїть лялька Сталіна, може призвести до порушення громадського порядку тими, хто вітрини із такими сувенірами прийде трощити", - розповів пан В'ятрович.

Так було... Фото: Володимир В'ятрович

28 листопада магазин "Сувеніри" не працював. До того ж, Сталіна вже не було за склом на вітрині, стояли лише дві інші ляльки - екс-президента Віктора Ющенка та українського козака, поряд з яким поставили ще козачку. Місце, де на фотографії Володимира В'ятровича стояв радянський лідер, пустувало.

Проте на вітрині є ще один сувенір зі Сталіним - невелика статуетка із бронзи на мармуровій підставці - Сталін, Рузвельт та Черчілль на переговорах у Лівадійському палаці у 1945 році. Вартість такого подарунку - понад 5 тисяч гривень.

Про це розповіла продавець, яка згодом все ж з'явилася у сувенірній крамниці:

"Я працюю добу, а троє - вдома. За цей час у нас змінюється асортимент. Можливо, Сталін і був," - розповіла жінка.

Іграшковий Віктор Ющенко коштує понад 1200 гривень, він вбраний у діловий костюм, шкіряні туфлики та помаранчеву краватку. За її словами, ті ляльки роблять в Україні, за бажання у майстрів можна замовити маленьку копію кого завгодно.

...так стало. Фото: BBC

В 2008 році хвилю обурення в медіа викликала подарункова лялька Гітлера, яку виявили в одному спеціалізованому магазині для колекціонерів.

Володимир В'ятрович нагадав, що Йосип Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців - організації Голодомору 1932-1933 років, а Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

Згодом історик отримав письмовий коментар прес-секретаря міжнародного аеропорту "Бориспіль" Оксани Ожигової:

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам'яті", - вказує представниця аеропорту "Бориспіль".

"Зі свого боку, ми зробимо усе можливе для того, щоб в аеропорту такої продукції не було. Однак варто пам'ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?" - запитує Оксана Ожигова.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.