Сталіна в аеропорту "Бориспіль" уже немає (ФОТО)

Подарункова лялька Сталіна зникла із сувенірних магазинів в аеропорту "Бориспіль" після того, як інформація про це з'явилася у ЗМІ.

Про це повідомляє ВВС.

Нагадаємо, що 27 листопада, відлітаючи на конференцію у Вільнюс, історик Володимир В'ятрович побачив у вітрині крамниці з подарунками поміж інших сувенірних ляльок ляльку Сталіна у повний зріст розміром 30-35 сантиметрів.

На сторінці у Facebook він написав: "Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі, термінал В. Лялька Сталіна на пам'ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання".

Володимир В'ятрович сказав що він зробив зауваження продавцеві магазину, а також покликав міліціонера.

"Я пояснив йому, що він захищає громадський порядок, а те, що у вітрині стоїть лялька Сталіна, може призвести до порушення громадського порядку тими, хто вітрини із такими сувенірами прийде трощити", - розповів пан В'ятрович.

Так було... Фото: Володимир В'ятрович

28 листопада магазин "Сувеніри" не працював. До того ж, Сталіна вже не було за склом на вітрині, стояли лише дві інші ляльки - екс-президента Віктора Ющенка та українського козака, поряд з яким поставили ще козачку. Місце, де на фотографії Володимира В'ятровича стояв радянський лідер, пустувало.

Проте на вітрині є ще один сувенір зі Сталіним - невелика статуетка із бронзи на мармуровій підставці - Сталін, Рузвельт та Черчілль на переговорах у Лівадійському палаці у 1945 році. Вартість такого подарунку - понад 5 тисяч гривень.

Про це розповіла продавець, яка згодом все ж з'явилася у сувенірній крамниці:

"Я працюю добу, а троє - вдома. За цей час у нас змінюється асортимент. Можливо, Сталін і був," - розповіла жінка.

Іграшковий Віктор Ющенко коштує понад 1200 гривень, він вбраний у діловий костюм, шкіряні туфлики та помаранчеву краватку. За її словами, ті ляльки роблять в Україні, за бажання у майстрів можна замовити маленьку копію кого завгодно.

...так стало. Фото: BBC

В 2008 році хвилю обурення в медіа викликала подарункова лялька Гітлера, яку виявили в одному спеціалізованому магазині для колекціонерів.

Володимир В'ятрович нагадав, що Йосип Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців - організації Голодомору 1932-1933 років, а Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

Згодом історик отримав письмовий коментар прес-секретаря міжнародного аеропорту "Бориспіль" Оксани Ожигової:

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам'яті", - вказує представниця аеропорту "Бориспіль".

"Зі свого боку, ми зробимо усе можливе для того, щоб в аеропорту такої продукції не було. Однак варто пам'ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?" - запитує Оксана Ожигова.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.