В аеропорту "Бориспіль" продають ляльку Сталіна (ФОТО, оновлено)

Серед сувенірів, які пропонуються туристам в Україні, сувенірний магазин терміналу Б аеропорту Бориспіль у Києві поряд із ляльками-козаками продає ляльку Сталіна. У переддень Євро-2012 Україна пропонує як сувенір Сталіна, режим якого засуджений Європою нарівні із гітлерівським.

Про це написав 27 листопада у своєму Facebook історик Володимир В’ятрович, який саме вилітав до Вільнюса на міжнародну конференцію, присвячену історії та пам’яті про злочини комунізму.

"Між Віктором Андрійовичем і козачком — Йосиф Віссаріонович! Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі (термінал Б). Лялька Сталіна на пам’ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання", — написав він і розмістив фото. 

 Ющенко і Сталін

Потім В’ятрович додав: "Щойно розмовляв з продавчинею. З’ясував — виробник і постачальник український".

Нагадаємо, що Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців — організації Голодомору 1932-33 років.

 Фото: Володимир В'ятрович

Світ та Європа засудили сталінський режим нарівні з гітлерівським. Зокрема, Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

У квітні 2008 року російські ЗМІ здійснили інформаційну кампанію, де факт продажі в одній із київських крамниць виробленої на Тайвані ляльки Гітлера було подано як масштабну індустрію з пропаганди нацизму серед дітей в Україні.

Прес-секретар ДП МА "Бориспіль" Оксана Ожигова повідомила, що адміністрація аеропорту вживе заходів, щоб подібні сувеніри не продавалися на території летовища.

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам’яті, - зазначила Ожигова. - Зі свого боку, ми зробимо все можливе для того, щоб в аеропорту "Бориспіль" такої продукції не було. Однак варто пам’ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.