Спецпроект

Коморовський приїде в Україну, щоб відкрити будівництво неузгодженого пам'ятника?

Президент Польщі Броніслав Коморовський у понеділок, 28 листопада, відвідає з одноденним візитом Україну.

Про це УНІАН повідомила прес-служба глави Польської держави.

За даними прес-служби, Коморовський в Україні візьме участь в урочистостях на місці будівництва Військового цвинтаря у Биківні біля Києва.

Представник прес-служби зазначила, що остаточна програма візиту ще узгоджується.

Нагадаємо, що Український інститут національної пам'яті вважає недоведеним факт поховання 3,5 тисяч польських офіцерів у Биківні і просить польську сторону "утриматися від застосування необґрунтованого поняття "польський військовий цвинтар у Биківні".

У своїй довідці УІНП просить перед початком будівництва меморіального знаку страченим у Биківні полякам узгодити з уповноваженими представниками України дизайну, символіки та написів на меморіалі.

В УІНП "Історичній Правді" повідомили, що не отримували від польської сторони проекту польського сегменту меморіального комплексу "Биківнянські могили".

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.