Спецпроект

Українці не повинні відповідати за Бабин Яр - "Свобода"

Українці не повинні брати на себе відповідальність за розстріли євреїв у Бабиному Яру та за єврейські погроми у Львові, зазначив в ефірі "Шустер Live" голова Київської обласної організації партії "Свобода" Андрій Іллєнко.

Про це повідомляє Zaxid.net.

"Не можна звинувачувати і некоректно звинувачувати українців у здійсненні таких страшних речей. Ви навели приклад про Бабин Яр. Навіть єврейські дослідники кажуть, що не могли українці брати участь в розстрілах в Бабиному Яру, тому що Буковинський курінь, який ніби робив це, з'явився тільки в листопаді", - зазначив Іллєнко.

"Ми говоримо про Львів. Так от, документи свідчать, і є рішення німецьких судів в процесі над Теодором Оберлендером, який був офіцером батальйону "Нахтігаль", який увійшов у Львів одним із перших... Суд визнав, що це була німецька провокація проти українців і ОУН", - додав він.

Іллєнко наголосив, що українці не повинні брати на себе відповідальність і вибачатися перед євреями за те, чого не робили.

Петлюра: "Антисеміт - це паршива вівця. Женіть його!"

Натомість голова ради Нацбанку України Петро Порошенко з цього приводу зазначив: "Ключова позиція, яка на сьогодні є для українського суспільства і українського громадянина - це мораль. І от, якщо ти людина моральна, ти знайдеш в собі сміливість подивитися в очі і вибачитись не за свій злочин, бо ти його не створював, а за злочин українців, які, на жаль, були і серед поліцаїв, і серед тих..."

Петро Порошенко не зміг закінчити свою думку, оскільки Андрій Іллєнко перебив його закликом "оперувати фактами".

Нагадаємо, що сьогодні - останній день роботи виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-44"

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.