Спецпроект

Українці не повинні відповідати за Бабин Яр - "Свобода"

Українці не повинні брати на себе відповідальність за розстріли євреїв у Бабиному Яру та за єврейські погроми у Львові, зазначив в ефірі "Шустер Live" голова Київської обласної організації партії "Свобода" Андрій Іллєнко.

Про це повідомляє Zaxid.net.

"Не можна звинувачувати і некоректно звинувачувати українців у здійсненні таких страшних речей. Ви навели приклад про Бабин Яр. Навіть єврейські дослідники кажуть, що не могли українці брати участь в розстрілах в Бабиному Яру, тому що Буковинський курінь, який ніби робив це, з'явився тільки в листопаді", - зазначив Іллєнко.

"Ми говоримо про Львів. Так от, документи свідчать, і є рішення німецьких судів в процесі над Теодором Оберлендером, який був офіцером батальйону "Нахтігаль", який увійшов у Львів одним із перших... Суд визнав, що це була німецька провокація проти українців і ОУН", - додав він.

Іллєнко наголосив, що українці не повинні брати на себе відповідальність і вибачатися перед євреями за те, чого не робили.

Петлюра: "Антисеміт - це паршива вівця. Женіть його!"

Натомість голова ради Нацбанку України Петро Порошенко з цього приводу зазначив: "Ключова позиція, яка на сьогодні є для українського суспільства і українського громадянина - це мораль. І от, якщо ти людина моральна, ти знайдеш в собі сміливість подивитися в очі і вибачитись не за свій злочин, бо ти його не створював, а за злочин українців, які, на жаль, були і серед поліцаїв, і серед тих..."

Петро Порошенко не зміг закінчити свою думку, оскільки Андрій Іллєнко перебив його закликом "оперувати фактами".

Нагадаємо, що сьогодні - останній день роботи виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-44"

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.