Спецпроект

Українці не повинні відповідати за Бабин Яр - "Свобода"

Українці не повинні брати на себе відповідальність за розстріли євреїв у Бабиному Яру та за єврейські погроми у Львові, зазначив в ефірі "Шустер Live" голова Київської обласної організації партії "Свобода" Андрій Іллєнко.

Про це повідомляє Zaxid.net.

"Не можна звинувачувати і некоректно звинувачувати українців у здійсненні таких страшних речей. Ви навели приклад про Бабин Яр. Навіть єврейські дослідники кажуть, що не могли українці брати участь в розстрілах в Бабиному Яру, тому що Буковинський курінь, який ніби робив це, з'явився тільки в листопаді", - зазначив Іллєнко.

"Ми говоримо про Львів. Так от, документи свідчать, і є рішення німецьких судів в процесі над Теодором Оберлендером, який був офіцером батальйону "Нахтігаль", який увійшов у Львів одним із перших... Суд визнав, що це була німецька провокація проти українців і ОУН", - додав він.

Іллєнко наголосив, що українці не повинні брати на себе відповідальність і вибачатися перед євреями за те, чого не робили.

Петлюра: "Антисеміт - це паршива вівця. Женіть його!"

Натомість голова ради Нацбанку України Петро Порошенко з цього приводу зазначив: "Ключова позиція, яка на сьогодні є для українського суспільства і українського громадянина - це мораль. І от, якщо ти людина моральна, ти знайдеш в собі сміливість подивитися в очі і вибачитись не за свій злочин, бо ти його не створював, а за злочин українців, які, на жаль, були і серед поліцаїв, і серед тих..."

Петро Порошенко не зміг закінчити свою думку, оскільки Андрій Іллєнко перебив його закликом "оперувати фактами".

Нагадаємо, що сьогодні - останній день роботи виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-44"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.