На річницю УПА маршируватимуть сім політичних сил

69-ту річницю створення Української повстанської армії (УПА) у Києві будуть святкувати сім партій і організацій.

Така кількість заявок подана до Київської міської державної адміністрації на 14 жовтня, повідомляють "Українські новини" з посиланням на представника прес-служби КМДА.

Партія ВО "Свобода" подала заявку на проведення маршу слави УПА (кількість учасників - 20 тис.) за маршрутом: парк Шевченка - вул. Володимирська - Софійська площа - Михайлівська площа.

Конгрес Українських Націоналістів подав заявку на проведення заходів до Дня створення УПА та свята Покрови (500 учасників, 9:00-12:30) на Аскольдовій могилі, площі Слави, біля Адміністрації Президента.

Конфедерація праці України подала заявку на проведення акції "Захистимо місто-герой від бандерівської нечисті" (1500 учасників, 11:00) на Бессарабській площі, вул. Хрещатик, Європейській площі.

Також заявки подали Комуністична партія на проведення мітингу на Бессарабській площі (200 чоловік, 11:00-20:00); Українська народна партія - на проведення мітингу з нагоди 69 річниці створення УПА на Софійській площі (300 осіб, 11:30-14: 30); Українська народна самооборона - хода від площі Слави до АПУ (300 осіб, 11:40-12:30), партія "Київська Русь" - покладання квітів біля пам'ятника Ватутіну в парку Слави (50 чоловік, 9:00-11:30).

Українська повстанська армія (УПА) була створена 14 жовтня 1942 року.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.