У "Тюрмі на Лонцького" - кінофестиваль про УПА

У музеї "Тюрма на Лонцького" розпочався кінофестиваль, присвячений річниці створення УПА та святу Покрови.

Про це повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Тижневий кінофестиваль історичних документальних фільмів "Під покровом Святої Покрови" приурочений до відзначення дня Святої Покрови - опікунки українського війська і 69-й річниці створення Української повстанської армії.

Понеділок 10 жовтня о 19:00

Розпочнеться фестиваль показом та обговоренням стрічки чеських кінодокументалістів «Бандерівці», який частково фільмували в стінах музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького", а консультантами є члени Наглядової ради музею історики Володимир В'ятрович та Василь Стефанів.

Вівторок 11 жовтня 19:00

На відвідувачів вечірнього кінолекторію очікує демонстрація двох серій фільму українських режисерів Сергія Братішка та Віталія Загоруйка.

"УПА. Тактика боротьби" - "Початок. Ворог перший" та "Ворог другий. Велика блокада".

Кінострічки, побудовані на розповідях очевидців, істориків, які на основі архівних документів спростовують міфи радянської пропаганди, фільмувалися у львівському музеї "Шевченківський гай" та Карпатах за консультаційного супроводу Центру досліджень визвольного руху.

Середа 12 жовтня о 19:00

Демонструватиметься фільм режисерів Сергія Сотниченка, Тараса Ткаченка та Олена Ножечкіної "Степан Бандера. Ціна свободи", який знімався у багатьох країнах світу, в пам'ятних "бандерівських" місцях, зокрема на Стрийщині, звідки походить родина Бандер.

До створення картини було залучено українських істориків Володимира В'ятровича, Ярослава Грицака, Ярослава Сватка, Івана Патриляка, закордонних - Тімоті Снайдера, Тараса Гунчака (США), Гжегожа Мотику (Польща), Олександра Гогуна (Росія-Німеччина).

Своїми міркуваннями про життя і діяльність Степана Бандери діляться син Головного командира УПА Романа Шухевича Юрій, рідна сестра провідника Оксана Бандера, його онук Степан Бандера.

Четвер 13 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

"УПА. Тактика боротьби"

 П'ятниця 14 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

"УПА. Тактика боротьби"

Вхід вільний.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.