Спецпроект

Азаров відкриє виставку "Голокост від куль"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров візьме участь у відкритті виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

Про це повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Азаров візьме участь в офіційному відкритті виставки, яке відбудеться в четвер, 8 вересня о 12:00 в Українському домі, Хрещатик, 2.

Організатором виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944" є Фонд Віктора Пінчука у співпраці з "Меморіал Шоа", організацією "Яхад-Ін Унум" та посольствами Ізраїлю, США, Німеччини та Франції в рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Виставка вперше буде представлена в Україні. Вона створена за матеріалами досліджень римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який особисто вивчав історію Голокосту в Україні. Виставка також містить результати досліджень провідних українських експертів.

Також в рамках заходу отець Дебуа представить свою книгу "Хранитель спогадів. Кривавими слідами Голокосту", вперше перекладену українською мовою. Ця книга стала лауреатом Національної єврейської книжкової премії у 2008 році.

У події візьмуть участь: отець Патрік Дебуа (Patrick Desbois) барон Ерік де Ротшильд (Eric de Rothschild), президент Меморіалу Шоа, Франція, Прем'єр-міністр України Микола Азаров,
Віктор Пінчук, посли країн Ізраїлю, Франції, Німеччини, США, Великобританії та інших, провідні історики, експерти та інші.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР