Спецпроект

В Одесі відкрили пам'ятник Бабелю (ФОТО)

В Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Ісааку Бабелю.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Церемонія пройшла за адресою: вулиця Рішельєвська, 18, навпроти будинку, в якому жила сім'я письменника. Це місце було визначено рішенням Одеського міськвиконкому, а символічна закладка пам'ятника відбулася 24 березня.

 Пам'ятник Бабелю

Ісаак Бабель народився в 1894 році в Одесі. Закінчив Київський комерційний інститут. Після революції служив у ЧК. Як кореспондент газети "Червоний кавалерист" перебував у Першій кінній армії. Працював у Народному комісаріаті освіти, Одеському губернському комітеті тощо.

У 1939-му був заарештований і звинувачений в "антирадянській змовницькій терористичній діяльності". Розстріляний на початку 1940 року.

 Фото: odessa.comments.ua

Письменник написав близько 80 оповідань (найвідоміші цикли - "Одеські оповідання" і "Конармія"), дві п'єси, п'ять кіносценаріїв та публіцистику.

Нагадаємо, що вдова Ісаака Бабеля Антоніна померла в США у вересні 2010 року.

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".