Янукович хоче замок, де знімали "Трьох мушкетерів", під свою резиденцію

За дорученням президента України Віктора Януковича у Підгорецькому замку, на 3 поверсі, буде облаштовано президентську резиденцію.

Про це повідомляє ЗІК із посиланням на голову Львівської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка.

А біля самого замку буде відновлено Гетьманський Заїзд - найстаріші в Україні заїзд і корчму, що збереглися з ХVII ст.

Ренесансний палац плюс укріплення бастіонного типу - збудовано у XVII сторіччі на замовлення коронного гетьмана Конєцпольського. Тут знімали "Трьох мушкетерів" із Боярським. Тут же вела бої дивізія "Галичина"

Також скоро до замку прибуде 8-метрова картина "Битва під Віднем", яка наразі реставрується в Королівському замку в Варшаві. Щоб встановити цю картину, у залі Підгорецького замку проводяться роботи з підняття стелі на кількадесят сантиметрів.

На реставрацію та збереження культурних пам'яток Львівщина потребує загалом 250 млн грн. Проте останні три роки з бюджету не надходило жодних коштів. Саме це, а також відсутність належної промоції заважає пертворити Олеський, Золочівський та Підгорецький замки на справжню перлину туристичної Львівщини.

Замки і храми Західної України з повітря (ФОТО)

Замки Львівщини є справді унікальним історичним спадком всієї України, та через відсутність коштів на догляд та реставрацію, цей спадок нищиться та втрачається.

Насамперед це стосується Золочівського замку, у якому в серпні 2011 року обвалився дах надбрамної споруди ХVII ст. Наразі пам'ятка закрита для відвідування і реставратори б'ють на сполох - якщо дах не відремонтують до початку зими, холод та негода завдадуть історичній пам'ятці непоправної шкоди. 

З висоти краще видно, чому архітектурний комплекс називається замком

Схожа проблема існує і в Підгорецькому замку, дах якого критий гонтом. Реставратори не хочуть змінювати історичний вигляд споруди, замінюючи гонт на бляху або черепицю. Проте гонт - це такий матеріал, який треба замінювати кожні двадцять п'ять років. До припинення фінансування вдалося замінити гонт лише на половині даху. Інша половина потребує нагального ремонту.

За належного догляду, замки можуть самі окупити своє існування, ще й приносити дохід державі, каже директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. Адже щоденно їх відвідує 4-5 тис. людей. За тиждень один тільки Золочівський замок реалізовує квитків на суму 38 000 грн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.