У Криму реконструюють бої часів війни 1853-56 років (ВІДЕО)

У Криму відкривається 4-ий міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції "Альмінське діло".

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори заходу.

Відкриття відбудеться 25 вересня о 10.00 на території меморіалу "Поле Альмінської битви" (с. Віліно Бахчисарайського району).

Фестиваль "Альмінське діло" - масштабний збір представників руху військово-історичної реконструкції, організований в рамках проведення Днів пам'яті воїнів, полеглих у Кримській війні 1853-56 рр. і під час оборони Севастополя.

Відео з попередніх реконструкцій "Альмінського діла"

Організатори фестивалю - Бахчисарайський історико-культурний заповідник, меморіал "Поле Альмінської битви", Музей Шереметьєвих, організаційний комітет ВР Криму.

Фестиваль об'єднує клуби військово-історичної реконструкції з різних країн. У 2010 році фестиваль "Альмінське діло" відвідали почесні гості з України, Росії та інших країн, у тому числі військовий аташе Британії в Україні Джон Форман.

У 2011 році планується візит Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Жака Фора, представників Посольства Російської Федерації в Україну і Росспівробітництва, а за підтримки посольства Франції в битві візьме участь французький військово-історичний клуб "Савойська бригада".

Автентичні армійські табори, предмети польового побуту, форма та амуніція, зброя, гармати й кіннота - все це переносить глядача в епоху Кримської війни.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."