Книгу "історика" Толстоухова про Харцизьк видадуть замість Івана Франка

Держкомтелерадіо виключило 54 (додатковий) тому, який містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці Івана Франка, з програми підтримки книговидання "Українська книга - 2011".

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Замість тому творів Франка накладом 2 тисячі екземплярів і вартістю 320 тисяч гривень за програмою "Українська книга" було профінансовано видання такої "актуальної" книги, як "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", де співавторами є колишній міністр Анатолій Толстоухов, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та інші високопоставлені посадові особи".

2004 рік: як Толстоухов проголошував Януковича президентом (ФОТО)

"Відповідно до указу президента України "Про вшанування пам'яті Івана Франка" Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи і том купюр до 50-томного академічного зібрання творів Івана Франка, три з яких і том купюр були видані Держкомтелерадіо Україні в 2008-2009 роках накладом по 5 тисяч. примірників за програмою соціально значущих видань "Українська книга", - зазначили у парламенті.

За словами прес-служби ВР, "також рішенням колегії Держкомтелерадіо був схвалений випуск завершального 54-го (додаткового) тому зібрання творів Франка. Однак надруковане видання так і не було профінансоване".

За рекомендацією Держкомтелерадіо видання було включено до програми підтримки книговидання "Українська книга", а в серпні 2011 року видавництво отримало усну інформацію про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент НАН України Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо з проханням залишити це видання в програмі "Українська книга-2011", проте відповіді не отримали.

З цього приводу віце-спікер Микола Томенко звернувся із запитом до прем'єр-міністра Миколи Азарова і направив звернення Президенту України з проханням розібратися в цій ситуації.

Нагадаємо, що у 2010 році Держкомтелерадіо вже просив у держави 350 тисяч на видання 1000 екземплярів першого тому твору Толстоухова про його рідний Харцизьк, але отримав від "Української книги" відмову. З аналогічним проханням Держкомтелерадіо звернувся до держави і цього року.

Толстоухова звинуватили в плагіаті книги з історії України

Заступник голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, відповідаючи на запитання, чому ця книга заслужила право на виділення 350 тисяч гривень бюджетних коштів для її підготовки, виготовлення та розповсюдження в рамках програми "Українська книга", пообіцяв знизити вартість видання.

Обґрунтовуючи цінність книги "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", Мураховський сказав, що вона цікава як "історична повість про одне з міст України".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.