Книгу "історика" Толстоухова про Харцизьк видадуть замість Івана Франка

Держкомтелерадіо виключило 54 (додатковий) тому, який містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці Івана Франка, з програми підтримки книговидання "Українська книга - 2011".

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Замість тому творів Франка накладом 2 тисячі екземплярів і вартістю 320 тисяч гривень за програмою "Українська книга" було профінансовано видання такої "актуальної" книги, як "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", де співавторами є колишній міністр Анатолій Толстоухов, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та інші високопоставлені посадові особи".

2004 рік: як Толстоухов проголошував Януковича президентом (ФОТО)

"Відповідно до указу президента України "Про вшанування пам'яті Івана Франка" Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи і том купюр до 50-томного академічного зібрання творів Івана Франка, три з яких і том купюр були видані Держкомтелерадіо Україні в 2008-2009 роках накладом по 5 тисяч. примірників за програмою соціально значущих видань "Українська книга", - зазначили у парламенті.

За словами прес-служби ВР, "також рішенням колегії Держкомтелерадіо був схвалений випуск завершального 54-го (додаткового) тому зібрання творів Франка. Однак надруковане видання так і не було профінансоване".

За рекомендацією Держкомтелерадіо видання було включено до програми підтримки книговидання "Українська книга", а в серпні 2011 року видавництво отримало усну інформацію про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент НАН України Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо з проханням залишити це видання в програмі "Українська книга-2011", проте відповіді не отримали.

З цього приводу віце-спікер Микола Томенко звернувся із запитом до прем'єр-міністра Миколи Азарова і направив звернення Президенту України з проханням розібратися в цій ситуації.

Нагадаємо, що у 2010 році Держкомтелерадіо вже просив у держави 350 тисяч на видання 1000 екземплярів першого тому твору Толстоухова про його рідний Харцизьк, але отримав від "Української книги" відмову. З аналогічним проханням Держкомтелерадіо звернувся до держави і цього року.

Толстоухова звинуватили в плагіаті книги з історії України

Заступник голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, відповідаючи на запитання, чому ця книга заслужила право на виділення 350 тисяч гривень бюджетних коштів для її підготовки, виготовлення та розповсюдження в рамках програми "Українська книга", пообіцяв знизити вартість видання.

Обґрунтовуючи цінність книги "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", Мураховський сказав, що вона цікава як "історична повість про одне з міст України".

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.