Госпіталізовано президента соціалістичної Польщі Ярузельського (ФОТО)

Колишній президент Польщі Войцех Ярузельський проходить втрапив у військовий госпіталь у Варшаві з діагнозом "пневмонія".

Про це передає "Інтерфакс" із посиланням на агенцію ЕФЕ.

"Пневмонія - результат ускладнення, що виникло після курсу хіміотерапії", - пояснив представник госпіталю Пьотр Дабровецький.

За його словами, 87-річний В. Ярузельський був доставлений в госпіталь чотири дні тому. Лікарі називають його стан стабільним.

У серпні 2011 року польський суд звільнив Ярузельського від участі в двох судових процесах, на яких він був обвинуваченим. Суд ухвалив, що здоров'я не дозволяє 88-річному генералу у відставці брати участь у них. Навесні у Ярузельського діагностували рак, через що йому було призначено курс хіміотерапії.

Ярузельський був главою Польщі в 1981-1990 роках.

Його звинувачують у причетності до придушення робітничої демонстрації в 1970 році, коли загинули 44 людини. Тоді Ярузельський обіймав пост міністра оборони.

 Василь Стус: я захоплений польською революцією і шкодую, що не поляк

Проти Ярузельського також були висунуті звинувачення в незаконному введенні військового стану в країні в 1981 році.

Голова Польської Народної республіки генерал Войцех Ярузельський (ліворуч) поруч із головою Соціалістичної республіки Румунія Ніколае Чаушеску. Початок 1980-их, Ярузельський щойно придушив антикомуністичне повстання "Солідарності", а економіка Румунії тільки починає зазнавати кризи

У 2010 році в Польщі набув чинності закон, згідно з яким колишні співробітники спецслужб Польської Народної Республіки, а також члени військової ради, які ввели в країні в 1981 році військове положення, позбавляються привілеїв при нарахуванні пенсій.

Проте 24 лютого минулого року Конституційний суд Польщі визнав неконституційним скорочення пенсій майже вдвічі для членів Військової Ради національного порятунку, у зв'язку з чим Ярузельському, як і всім членам ВРНП, була встановлена ​​пенсія в колишньому обсязі - близько $2,8 тис.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.