На вихідних відбудеться автопробіг на Волинь місцями УПА

17-18 вересня громадське об'єднання "Українська альтернатива" проводить автопробіг на Волинь місцями слави УПА.

Ця акція - продовження низки подібних заходів у Холодному Яру, Крутах, Запоріжжі, повідомляють організатори.

"Без порожніх гасел і політичних прапорів вшануємо пам'ять героїв, - йдеться у заяві "Української альтернативи". - Вшануємо пам'ять учасників Колківської республіки. Почуємо цікаві оповіді від учасника Колківської республіки, політв'язня сталінських концтаборів, учасником Норильського повстання в ГУЛАГу мешканця Колок Петра Мосійчука.

Пройдемось мурами знаменитого Луцького замку, що вистоював навіть проти монголо-татарської навали. Відвідаєм памятний знак символічну могилу Героям Крут у Луцьку.

Відвідаємо легендарний Загорівський монастир, де у XVII ст. творив славетний іконописець Йов Кондзелевич. Встановимо хрест на місці біля монастиря, де колись вшановували пам'ять розстріляних НКВС у Луцькій тюрмі мешканців навколишніх сіл і встановимо камінь із пам'ятним написом.

УПА проти нацистів. Бій у Загорівському монастирі

Почуємо цікаві оповіді від заслуженого журналіста України, сина політрепресованих, письменника, автора книжки „Бій під стінами храму" про бій у Новому Загорові Петра Боярчука.

До меморіальних місць покладемо квіти - не забудьте букети!"

"Маршрути поколінь: героїчними стежками УПА на Волині"

 

 Що, де коли - організаційні деталі у м. Києві та м. Луцьку

Автопробіг розрахований на два дні - 17-18 вересня (субота і неділя).

17.09.11 - 06:30 - в. м. Києві - збір Київської колони та учасників із інших міст на проспекті Перемоги на виїзді з м. Києва поряд з автовокзалом АС Дачна.
07:00 - Рушаємо на Волинь.
15:00 - Зустріч усіх учасників автопробігу на траcі Київ-Луцьк в с. Піддубці біля вказівника "направо Ківерці".
Поїздка в Колки.
Ночівля - у м. Луцьк.
18.09.11 - поїздка в Новий Загорів.
18.09.11, 16:30 - виїзд до Києва.

За подією можна спостерігати на спеціальній сторінці події Фейсбуку.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.