Книжкові заходи, які відбудуться у "Тюрмі на Лонцького"

Під час Форуму видавців у "Тюрмі на Лонцького" відбудеться ряд заходів, присвячених таємницям історії та історії таємниць.

Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" за підтримки "Історичної правди" та ТСН.ua запрошують на присвячені історії заходи в рамках 18-го Форуму видавців у Львові.

16 ВЕРЕСНЯ, п'ятниця

11:00 - 12:30

Презентація книги Володимира В'ятровича "Друга польсько-українська війна. 1942-1947"

Місце: Львівський національний університет ім. І. Франка, дзеркальна зала (2-й поверх), вул. Університетська, 1

Учасники: кандидат історичних наук Володимир В'ятрович, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал, директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, доктор історичних наук, професор  ЛНУ ім. І. Франка Леонід Зашкільняк, директор Видавничого дому "Києво-Могилянська академія" Віра Соловйова.

Організатори: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", Центр досліджень визвольного руху

13:00 - 14:00, 16 вересня, п'ятниця

"Звідки ми дізнаємося про історію?" Дискусія з Арсенієм Рогінським, істориком, правозахисником, головою правління Товариства "Меморіал", Росія.

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького" (2-й поверх), вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)

Учасники: Арсеній Рогінський, Володимир В'ятрович, Мирослав Маринович, Руслан Забілий, Георгій Касьянов, Андрій Портнов та ін. Модератор Борис Долгін ("Полит.ру")

Організатор: стенд "Книги Росії"

15:00 - 16:00, 16 вересня, п'ятниця

Презентація книги Володимира В'ятровича "Історія з грифом "Секретно""

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: кандидат історичних наук, директор Архіву Служби безпеки України (2008-2010) Володимир В'ятрович, громадський діяч, політв'язень і один із героїв "Історії з грифом "Секретно" Ірина Калинець, директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий.

Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Мистецька агенція "Наш формат"

16:00 - 17:00, 16 вересня, п'ятниця

Презентація книги Нормана Наймарка "Геноциди Сталіна"

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал, кандидат історичних наук Володимир В'ятрович, директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, науковий співробітник Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Ігор Дерев'яний, директор Видавничого дому "Києво-Могилянська академія" Віра Соловйова.

Організатор: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія"

17 ВЕРЕСНЯ, субота

12:00 - 13:00, 17 вересня, субота

Презентація книги Олександра Зайцева, Олега Бегена та Василя Стефаніва "Націоналізм та релігія. Греко-Католицька Церква та український націоналістичний рух у Галичині (1920-1930 рр.)"

Місце: Музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: кандидат історичних наук, доцент Українського католицького університету Олександр Зайцев, історик, викладач Українського католицького університету Олег Беген, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, проректор Українського католицького університету Олег Турій, голова вченої ради Центру досліджень визвольного рухуВолодимир В'ятрович.

Організатори: Український католицький університет, Центр досліджень визвольного руху.

13:00 - 14:00, 17 вересня, субота

Автограф-сесія Володимира В'ятровича

Місце: Палац мистецтв, стенд Видавничого дому "Києво-Могилянська академія" № 207

14:00 - 15:00, 17 вересня, субота

Презентація книги Олександра Зінченка "Година Папуги"

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: історик Олександр Зінченко, головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані, історик Володимир В'ятрович.

Організатори: редакція "Історичної правди", видавництво "Дух і літера", посольство Республіки Польща, Центр досліджень визвольного руху.

15:00 - 16:00, 17 вересня, субота

Презентація Центру досліджень визвольного руху: "Нові видання з історії українського визвольного руху: дослідження, біографії, спогади, документи"

Історики Центру досліджень визвольного руху представлять найновіші видавничі проекти та проведуть дискусію на актуальні теми досліджень українського минулого.

Місце: Музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В'ятрович, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Марта Гавришко, в. о. директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Ігор Дерев'яний.

Організатор: Центр досліджень визвольного руху

16:00 - 17:00, 17 вересня, субота

Презентація книг Олександра Іщука із серії "Події і люди" видавництва "Літопис УПА"

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: кандидат історичних наук, керівник наукового відділу Архіву Служби безпеки України Олександр Іщук, історик та краєзнавець, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Ігор Марчук, президент БФ "Літопис УПА" Микола Посівнич, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В'ятрович.

Організатори: Благодійний фонд "Літопис УПА", Центр досліджень визвольного руху

18 ВЕРЕСНЯ, неділя

10:00 - 12:00, 18 вересня, неділя

"Архіви для суспільства". Круглий стіл

Місце: Музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Учасники: Арсеній Рогінський, Володимир В'ятрович, Мирослав Маринович, Руслан Забілий, Георгій Касьянов, Андрій Портнов, С. Іванов, Олександр Іщук та ін. Модератор Борис Долгін ("Полит.ру").

Організатор: "Книги Росії"

13:00 - 14:00, 18 вересня, неділя

Презентація книги книги Романа Коваля "М. Гаврилко: і стеком, і шаблею"

Місце: Музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

14:30 - 16:30, 18 вересня, неділя

"Книга як предмет винаходу". Публічна лекція Сергія Іванова

Модератор: Борис Долгін ("Полит.ру")

Місце: Музей-меморіал "Тюрма на Лонцького"

Детальний перелік заходів читайте тут.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.