Під Києвом реконструюють бої в укріпрайоні 1941-го

"18" вересня 2011 року, з нагоди 70-річчя оборони Києва громадською організацією "Київський Клуб "Червона зірка" та історико-патріотичним клубом "Пошук" буде проведено військово-історичний захід "Київський укріплений район - КиУР-1941" біля ДОТу №205 в селі Юрівка Києво-Святошинського району Київської області.

Про це повідомляє прес-служба клубу "Червона Зірка".

Участь в заході приймають військово-історичні клуби України, що займаються вивченням військової історії та реконструкцією підрозділів Червоної Армії й Вермахту. Захід відбудеть за сприяння Національної кіностудії ім.О.Довженка та Віто-Поштової сільської ради.

Танки в снігах. "Червона Зірка" реконструювала зимові бої під Києвом (ФОТО)

Батальна сцена включає елементи підготовки киянами та бійцями Червоної Армії захисних оборонних смуг, евакуацію мирного населення, повітряні нальоти авіації та основний епізод - спроба штурму ДОТу №205 підрозділами німецької армії та героїчна оборона захисників КиУРу.

ДОВІДКА

Молодіжна громадська організація "Київський клуб "Червона Зірка" - патріотичне об'єднання, яке в першу чергу ставить перед собою завдання про формування патріотичних почуттів і національної свідомості молодих громадян на основі прикладів героїчної боротьби українського народу в період Першої та Другої світових воєн та насамперед у Великій Вітчизняній війні як основної складової Другої світової війни, визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини.

Одною із форм патріотичного виховання в Молодіжній громадській організації "Київський клуб "Червона Зірка" є поглиблене вивчення історії українського народу на основі проведення фестивалів військово-історичних реконструкцій.

У Києві відтворили участь 1-го Українського з американцями в 1945-му (ФОТО)

В цих заходах приймають участь військово-історичні клуби Росії, Білорусії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Німеччини та з багатьох міст України. Глядачами таких вистав вже стали десятки тисяч українців.

Київський клуб "Пошук" - найстаріша та найпотужніша пошукова організація Київської області. Клуб створений в 1978 році та об'єднує пошукові загони, музеї, ветеранські організації. Лише за останні роки пошуковцями Клубу було знайдено та поховано рештки більше ніж 1200 бійців Червоної армії, відкрито музейний комплекс "Пояс Слави" (Київський Укріплений Район).

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.