Під Києвом реконструюють бої в укріпрайоні 1941-го

"18" вересня 2011 року, з нагоди 70-річчя оборони Києва громадською організацією "Київський Клуб "Червона зірка" та історико-патріотичним клубом "Пошук" буде проведено військово-історичний захід "Київський укріплений район - КиУР-1941" біля ДОТу №205 в селі Юрівка Києво-Святошинського району Київської області.

Про це повідомляє прес-служба клубу "Червона Зірка".

Участь в заході приймають військово-історичні клуби України, що займаються вивченням військової історії та реконструкцією підрозділів Червоної Армії й Вермахту. Захід відбудеть за сприяння Національної кіностудії ім.О.Довженка та Віто-Поштової сільської ради.

Танки в снігах. "Червона Зірка" реконструювала зимові бої під Києвом (ФОТО)

Батальна сцена включає елементи підготовки киянами та бійцями Червоної Армії захисних оборонних смуг, евакуацію мирного населення, повітряні нальоти авіації та основний епізод - спроба штурму ДОТу №205 підрозділами німецької армії та героїчна оборона захисників КиУРу.

ДОВІДКА

Молодіжна громадська організація "Київський клуб "Червона Зірка" - патріотичне об'єднання, яке в першу чергу ставить перед собою завдання про формування патріотичних почуттів і національної свідомості молодих громадян на основі прикладів героїчної боротьби українського народу в період Першої та Другої світових воєн та насамперед у Великій Вітчизняній війні як основної складової Другої світової війни, визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини.

Одною із форм патріотичного виховання в Молодіжній громадській організації "Київський клуб "Червона Зірка" є поглиблене вивчення історії українського народу на основі проведення фестивалів військово-історичних реконструкцій.

У Києві відтворили участь 1-го Українського з американцями в 1945-му (ФОТО)

В цих заходах приймають участь військово-історичні клуби Росії, Білорусії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Німеччини та з багатьох міст України. Глядачами таких вистав вже стали десятки тисяч українців.

Київський клуб "Пошук" - найстаріша та найпотужніша пошукова організація Київської області. Клуб створений в 1978 році та об'єднує пошукові загони, музеї, ветеранські організації. Лише за останні роки пошуковцями Клубу було знайдено та поховано рештки більше ніж 1200 бійців Червоної армії, відкрито музейний комплекс "Пояс Слави" (Київський Укріплений Район).

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.