Спецпроект

На Житомирщині відзначили 70-річчя створення "Поліської Січі" (ФОТО)

21 серпня 2011 р., в м. Олевськ Житомирської області вшанували 70-ліття утворення Олевської Республіки, з якої бере початок Українська Повстанська армія.

Про це повідомляє благодійна ініціатива "Героїка" .

Захід відбувся організаційними зусиллями правозахисника, голови Житомирської ВО "Свобода" Сидора Кізіна за підтримки жителів міста та мера Анатолія Повара, на кошти місцевих підприємців.

Саме 21 серпня 1941 р. священник Михайло Симонович, тодішній настоятель Миколаївського храму, на стадіоні м. Олевськ освятив стяги УПА "Поліська Січ". Відтак 21 серпня може вважатися днем заснування УПА.

Пам'ятний знак

Настоятель Св.Миколаївського храму м. Олевськ от. Сергій (УПЦ МП) відправив панахиду за загиблими вояками УПА "Поліська Січ" та освятив пам'ятний знак. Відбулись виступи громадських і політичних діячів з усієї України. 

Будинок, у якому був штаб УПА "Поліська Січ"

Земляки Бульби-Боровця з березнівського Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій "Пам'ять" (Рівненщина), прибули на вшанування в реконструйованих одностроях "Поліської Січі".

Фото: ініціатива "Героїка"

Виступили художні колективи. Особливо присутнім сподобалось виконання Назаром Волощуком пісні "Про Поліську Січ" та виконана Олександром Задорожним улюблена пісня Бульби-Боровця "Очерет мені був за колиску" (її слова, до речі, написав Дмитро Фальківський - поет-чекіст - ІП) .

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР